BLOGUJEME O SÉRU

01. 10. 2022

KÝM BUDETE, ZTRATÍTE -LI VZPOMÍNKY?

Znáte nejčastější druh demence? Seznamte se s ní: Projevuje se tím, že vám mizí pamět. Nejčastější demence totiž způsobuje odumírání mozkových buněk z neznámých příčin a znáte ji pod jménem Alzheimerova choroba. Projevuje se zhoršením krátkodobé paměti, špatným vyjadřováním či špatnou časovou a prostorovou orientací. Rozvíjí se plíživě, leckdy 10-15let a lék na ni budete hledat marně. Chybí i systematický plán prevence. Pojďme se podívat, co je podstatou této obávané nemoci a hlavně na to, jak můžete pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy choroby snížit.

08. 09. 2022

PŘÍČINU OBÁVANÉHO PARKINSONA HLEDEJTE HLUBOKO V MOZKU

Proč nejste vedeni k péči o mozek, když třeba jen v Plzni se ročně dozví diagnozu Parkinson 30-50 lidí. 3-5 z nich mají krátce po čtyřicítce. Zpravidla se diagnozu dozví až když už je nemoc silněji rozvinutá. Co s tím? Existuje na Parkinsona lék? Jak se s Parkinsonem žije? A jak můžete Parkinsonově chorobě předejít?

10. 08. 2022

BOJÍTE SE DEMENCE? 7 KROKŮ, JAK ZABRÁNIT DEMENCI

Také nechápete, proč je tolik léků na prevenci kardiovaskulárních chorob, ale na prevenci demence nemají lékaři téměř nic? Demence nejvíce spojujete s Alzheimerovou chorobou, právem obávaným strašákem. Ale demence může nestat i z jiných příčin, než z „Alzheimera“. Trpíte-li vysokým kardiovaskulárním rizikem, lékař vám může nabídnout celý arzenál poměrně funkčních léků. Co se týče prevence demence, zde má lékař téměř prázdné ruce a krom rady „procvičujte mozek“ a něčeho na prokrvení, se vám preventivní péče nedostane. Pojďme se podívat, jak na prevenci demence.

08. 08. 2022

BOLESTIVÁ MENSTRUACE. PROČ? A JAK NA TO, ABY NEBOLELA?

Trápí vás bolestivá menstruace každý měsíc a nechcete polykat hormony pro jejich nežádoucí účinky? Co se obrátit na přírodu? Máme pro Vás přírodní řešení, které odstraní každoměsíční utrpení a místo nežádoucích účinků Vám přinese ještě pár vedlejších benefitů na víc. Co vy na to? Dovolíte přírodě zatočit s vašimi menstruačními bolestmi?

19. 05. 2022

ESTROGENOVÁ DOMINANCE JE PEKLEM PRO MNOHO ŽEN

Žijeme v době, kdy je hormonální systém těla odhalen. NE vždy ale máte hormony vyladěné. A umíte své hormony vyladit? Jednou z nejčastější hormonální poruchou žen je tzv. estrogenová dominanace. Víte o co jde? Jak se estrogenová dominance projevuje? Proč je nebezpečná? S jakými dalšími problémy může být zaměnitelná? A víte, jak ji řešit? Pojďme si na estrogen a progesteron posvítit.

07. 02. 2022

Box je psychická hra stejně jako fyzická

Poškození a smrt vždy rámovaly box. Tato tvrdá pravda znamená, že navzdory chaosu mimo ring je box šokujícím způsobem skutečný. Může zmrzačit a dokonce zabít, ale v podivném paradoxu box také způsobuje, že se většina bojovníků cítí intenzivněji naživu než cokoli jiného. Část tohoto transu se přenáší na diváky a proto je box pro některé lidi tak přitažlivý. Proto box nezmizí, proto box jako bojový sport bude žít dál. Jenže, kdo se chce starat o bojovníky, na které se dívá? Pokud tito lidé chtějí, aby bojovníci byli po boxu v pořádku, pak jedinou nadějí je vzdělávat novou generaci bojovníků a trenérů. My, SĒRUM, cítíme povinnost dostat box z temných dob, protože tyto informace jsou na dosah ruky. Udivuje nás, že box tímto způsobem bojovníkům nepomáhá.