BLOGUJEME O SÉRU

07. 02. 2023

Box je psychická hra stejně jako fyzická

Poškození a smrt vždy rámovaly box. Tato tvrdá pravda znamená, že navzdory chaosu mimo ring je box šokujícím způsobem skutečný. Může zmrzačit a dokonce zabít, ale v podivném paradoxu box také způsobuje, že se většina bojovníků cítí intenzivněji naživu než cokoli jiného. Část tohoto transu se přenáší na diváky a proto je box pro některé lidi tak přitažlivý. Proto box nezmizí, proto box jako bojový sport bude žít dál. Jenže, kdo se chce starat o bojovníky, na které se dívá? Pokud tito lidé chtějí, aby bojovníci byli po boxu v pořádku, pak jedinou nadějí je vzdělávat novou generaci bojovníků a trenérů. My, SĒRUM, cítíme povinnost dostat box z temných dob, protože tyto informace jsou na dosah ruky. Udivuje nás, že box tímto způsobem bojovníkům nepomáhá.

15. 01. 2023

Sedm zásad dlouhověkosti, díl I.

Co stojí za dlouhověkostí? Jakmile zestárne nějaká buňka, zestárnete i vy. Jsou výjimky, kdy se stane, že dlouhověkost vyhrajete jako v loterii díky specifickým mutacím, které umožňují určitým rodovým liniím žít sto a více let. Faktem je, že v dnešní době představuje dlouhověkost matoucí pojem tvořený geny, rizikovými faktory a medikamenty, jež napomáhají rozvoji medicínsko-farmaceutického komplexu. Zaměření na léky vám ale omezuje snahu věnovat se účinné prevenci s efektem a bez nežádoucích účinků. Právě díky prevenci můžete prodloužit pravděpodobnou délku svého života v poměrně zdravé kondici. Pojďme se podívat, jak na to.

03. 12. 2022

Dítě, které špatně spí, přináší pekelné stavy sobě i rodičům

Většina rodičů zná nevyspání z období, kdy dítě bylo velmi malé, trpělo „prdíky“ či se mu prořezávaly zoubky. Co když ale nespavost dítěti zůstane a dítě vám špatně usíná, několikrát se v noci probouzí a časně ráno vstává celé dětství až do 18let? Dokáže si někdo vůbec představit, jaké dalekosáhlé zdravotní následky přináší dlouhodobá nespavost dítěte pro něj, ale také pro rodiče? Dokážete si představit, že byste po 17let každou noc pětkrát vstávali k dítěti a přitom normálně pracovali? A dokážete si představit, že tím vším jsem si já s manželem a naším dítětem prošla? A dokážete si představit, že to nikoho nezajímalo? Že pomoc lékařů nepřinášela krom děsivých nežádoucích účinků jimi předepsaných medikamentů téměř nic? A že se nakonec pomoc našla? Zní to neuvěřitelně, nicméně tento příběh pojí celý projekt SĒRUM dohromady.

03. 11. 2022

Chronická nespavost: thriller, ze kterého postupně zešílíte

Chronická nespavost postihuje až třetinu z nás. Pokud patříte mezi nespavce, určitě jste si už vyslechli a přečetli mnoho obecných kázání o zdravém životním stylu a psychické pohodě. Udělejme si ale v možnostech léčby insomnie konečně jasno. Pomoc můžeme hledat u lékařů, nebo vyzkoušet tradiční i nové přírodní postupy. Nepřinášíme všeobecná moudra, ale fakta a funkční rady k tomu, aby se vám s nespavostí podařilo rozloučit.