Blog

PŘÍČINU OBÁVANÉHO PARKINSONA HLEDEJTE HLUBOKO V MOZKU

Proč nejste vedeni k péči o mozek, když třeba jen v Plzni se ročně dozví diagnozu Parkinson 30-50 lidí. 3-5 z nich mají krátce po čtyřicítce.

Zpravidla se diagnozu dozví až když už je nemoc silněji rozvinutá.

Co s tím? Existuje na Parkinsona lék? Jak se s Parkinsonem žije? A jak můžete Parkinsonově chorobě předejít?


Tremor, neboli třes je asi nejznámější, avšak zdaleka ne první z příznaků Parkinsonovy choroby.

Trápí vás únava, zácpa, poruchy čichu, těžké nohy, pomalá chůze a deprese? 

Pak pravděpodobně projdete různými ambulancemi a bez výsledku.

Přitom právě takto nenápadně a pozvolna Parkinsonova choroba začíná.

A právě, když se podaří zachytit počátek rozvoje, tak máte velkou naději na zpomalení rychlosti této neurodegenerativní choroby.

Víte, co je vlastně ten Parkinson a co ho způsobuje? Jaké možnosti léčby jsou? A jaké máte možnosti prevence? Co tedy konkrétně máte dělat, aby se zrovna u vás Parkinson nerozvinul? A co máte dělat pro zpomalení rozvoje, pakliže už třeba někdo z vašich blízkých Parkinsonem trpí?

 

Co je to Parkinsonova choroba?

Jde o chronické, v současné době nevýléčitelné onemocnění, které je způsobeno tím, že se tvoří v mozku stále méně a méně neuropřenašeče dopaminu.

Při úbytku dopaminu váš nervový systém přestává správně pracovat.

 

A jaká je příčina? Proč se u někoho Parkinson rozvine a u dalších zase ne?

Příčina Parkinsona leží hluboko v mozku. Ve struktuře zvané bazální ganglia. Buňky bazálních ganglií jsou klíčové pro pohyblivost. A tyto buňky potřebují dostatečné množství neuropřenašeče dopaminu, který se tvoří v „černé části mozku“ (substancia nigra). Pomocí dopaminu totiž mezi sebou komunikují.


Dostatečná tvorba neuropřenašeče dopaminu, je pro správné fungování klíčová.

Jak se s Parkinsonem žije?

Když se nemoc u vás, či vašeho blízkého rozvine, tak jí doprovází nekontrolovatelný třas nohou a rukou, dále se snižuje celková pohyblivost, rozvíjí se deprese, poruchy nálad, ztráta vůle, špatně se mluví, někdy Parkinosn vede až do demence, ustává mimika. Nakonec člověk nedokáže chodit a je plně odkázán na pomoc druhých.

Ve spánku třes mizí. 

Samotný Parkinson neusmrtí, ale člověk s rozvinutým Parkinsonem umírá třeba na zápal plic.

Pokud chcete poznat, jak vypadá počínající Parkinson, tak příznaky podobné Parkinsonu vyvolávají léky ze skupiny „neuroleptik“(tzv. antipsychotika)

 

Jaká je léčba?

Tak předně, zatím Parkinson vyléčit nejde. Ruku na srdce, současný systém nedokáže ani nijak významěji zpomalit rozvoj této nemoci. Tradičním a stále užíváným lékem je LEVODOPA.

V léčbě Parkinsona se postupovalo od myšlenky, že nemoc způsobuje chybějící dopamin a tak stačí dopamin tělu dodat. Dopamin se však z krve nedostává do mozku. Proto byla vyvinuta Levodopa, která se z krve do mozku dostane a až tam je přeměněna na dopamin.

Dále se používají léky podporující tvorbu dopaminu či léky prodlužující životnost již dopaminu vytvořeného.

Využívá se i dražší metoda fyzikální, kdy se zavede elektroda do bazálních ganglií a ta se takto stimulují k tvorbě dopaminu.


Nic z těchto metod ale Parkinsona neléčí.

A co příroda?

Ano, farmaceutické firmy nehledají v přírodě, protože přírodní látky nelze patentovat a investice vložené do klinických studií by se jim bez patentu nevrátily zpět.

Ale v přírodě pomoc existuje:

Preventivně můžete mozku dodávat prekurzor dopaminu  s dalšími přírodními látkami, které dbají o zdraví mozku v sirupu BRAIN BALANCE.

Dále dbejte o nízkou míru oxidačního stresu.

Jak jednoduše poznáte, že máte oxidační stres vyšší? Kontrolujte si hladinu homocysteinu, ferritinu a udržujte je v normě.

Co se týče rozvinutého Parkinsona, i zde přináší lidem úlevu a jisté zpomalejí rozvoje sirup BRAIN BALANCE, výborné je ho ještě zkombinovat se širokospektrálními kanabinoidy a doplnit mletými fazolkami mucuna pruriensis.

 

Co si říci závěrem?

I když je Parkinson choroba neléčitelná, můžete její rozvoj zpomalit:

  • Nikdy byste neměli podcenit preventivní péči o mozek.
  • V současnosti se vám totiž tvrdí, že prevence neexistuje.
  • Vlastně není žádný oficiální systém preventivní péče o mozek.
  • Že je to skándální? Ano, to je, zvláště porovnáte-li to s oblastí kardiovaskulární, kde je úzkostlivě hlídán a kontrolován cholesterol, každá výchylka je promptně léčena. A mozek stojí jaksi mimo preventivní péči. Pojďte to změnit.
  • Dbejte na prevenci neurodegenerativních chorob.

Prevence je totiž jednodušší než léčba.

ODBĚR ČLÁNKŮ A NOVINEK

Vyplňte prosím Váš e-mail!

Nenašli jste odpověď?

napsat dotaz